Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10
Uklízíme školní zahradu
11 12 13
Uklízíme Holany
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Stezka odvahy s přespáním ve škole

Stezka odvahy s přespáním ve školeDatum konání:
25.6.2021

Ačkoli je červen již dávno za námi, nedá nám to, abychom vás informovali o povedené akci. Jednalo se o volnočasovou aktivitu pro nás starší žáky, která probíhala od odpoledních hodin až do rána následujícího dne. Naplánoval se menší výlet spojený s koupáním v jednom z mnoha rybníku. Zde proběhla menší instruktáž, jak se máme chovat o prázdninách u vody a menší "praktická" ukázka, jak poskytnout první pomoc tonoucímu. K večeru jsme se přesunuli do školy, kde jsme si opekli buřty. Po setmění byla naplánována prohlídka hřbitova. Poté, co jsme se vrátili do naší budovy, našli jsme ji osvícenou pouze svíčkami. Odvyprávěla se pověst o Bílé paní a jelikož přesně na den by se měla tato bytost objevit, rozestavili jsme hlídky po celé škole, abychom ji nepropásli. Po chvíli jsme se dočkali, kdy přes dvůr se prošla ladným krokem Bílá paní. Nakonec došlo i na stezku odvahu, kdy jsme měli navštívit po jednom (nakonec ve skupinkách) několik stanovišť od půdy, přes sklep a na dvůr, kde se setkali s bájnou bytostí. Několik z nás chtělo jít spát domu, ale jaké bylo překvapení, kdy nás ve třídě navštívilo již zmiňované zjevení, ze kterého se vyklubala učitelka Míša Novotná. No, všichni jsme si oddechli, zapomněli jsme i na spaní doma a všichni zůstali. Konec dobrý, všechno dobré. Ráno byli netrpělivě :-)očekáváni rodiče, protože i na našem řediteli byla znát docela únava, jak nás celou noc hlídal.