Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
Školní řád ZŠ
Výroční zpráva 2022/2023
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nový kroužek Věda není žádná věda

Nový kroužek Věda není žádná vědaDatum konání:
11.11.2021

Tak dneska jsme se dočkali dalšího kroužku na naší škole, který vede paní učitelka Míša Novotná. Jedná se o volnočasovou aktivitu, kde si zkoušíme různé pokusy, které jsou až kouzelné. Na úvod jsme si vyzkoušeli psaní neviditelným písmem. Samozřejmě neprozradíme složení inkoustu, ale podle pana ředitele nám ji přinesla kouzelná sova až z Bradavic. Poté, co jsme si napsali každý z nás neviditelný text, nechali jej zaschnout a po nějaké době jsme text za pomocí kouzelné svíčky opět nechali zviditelnit. 

Druhý pokus jsme všichni prohráli, protože jsme se vsadili s paní učitelkou, zda dokáže obyčejný papír udržet obrácenou sklenici plnou vody. Jasně, že jsme všichni říkali, že ne. No, opak byl pravdou. 

Třetím pokusem jsme vyzkoušeli smíchání tří tekutin o různé hustotě  v jedné nádobě, kdy i po zamíchání se všechno zase rozpojilo. 

Už jste zkoušeli, zda papírová sponka dokáže plavat na hladině, aniž by se ponořila. Nám se to s pomocí Míšy povedlo. Paní učitelka říkala, že si vzala na pomoc kámošku statickou elektřinu. Nikdo z nás ji neviděl, ale musí mít sílu, protože s její pomocí sponka plavala na hladině. 

Nakonec vše dobře dopadlo. Dokonce se uklidnil i pan ředitel, protože si myslel, že přijde pokusy o "svou školu". Tak zase příští týden.:-)